Ana Sayfa
Duyurular
15. Akbank Kısa Film Festivali'nin “ödüllü Filmleri Üniversitelerde”
15. Akbank Kısa Film Festivali'nin “Ödüllü Filmleri Üniversitelerde”

15. Akbank Kısa Film Festivali'nin “Ödüllü Filmleri Üniversitelerde”

15. Akbank Kısa Film Festivali’nin ödüllü filmleri, 2 Nisan – 17 Mayıs  tarinleri arasında Türkiye genelinde 22 ilde toplam 40 üniversitede gençlerle buluşacak. Ödüllü filmler;  24 Nisan 2019 Çarşamba. Günü Sakarya Üniversitesi Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Gizemfrit Amfisi’nde saat 14.00’da ücretsiz olarak izlenebilecek.

Türkiye’de kısa film alanında platform oluşturma hedefiyle yola çıkan ve 15 yıldır alanında öncü etkinliklerden biri haline gelen Akbank Kısa Film Festivali’nin ödüllü filmleri, 2 Nisan–17 Mayıs tarihleri arasında Edirne’den Van’a, Zonguldak’tan Mersin’e 22 ilde toplam 40 üniversitede ücretsiz olarak gösterime girecek.

Ödüllü Filmler Üniversiteler’de etkinliği kapsamında 15. Akbank Kısa Film Festivali’nin yarışma bölümüne katılan 68 ülkeden toplam 1.406 film arasından ULUSAL KATEGORİ EN İYİ KISA FİLM ÖDÜLÜ’nü kazanan Burcu Akyar’ın yönetmenliğini üstlendiği “ABLAM”, ULUSLARARASI KATEGORİ EN İYİ KISA FİLM ÖDÜLÜ kazanan Charles Williams’ın yönetmenliğini yaptığı “ALL THESE CREATURES” filminin yanı sıra mansiyona değer görülen yapımlar “Kurbağa Avcıları”, “Sana İnanmıyorum Ama Yerçekimi Var”, ve  “Titanyum” ücretsiz olarak izlenebilecek.

15. Akbank Kısa Film Festivali hakkında detaylı bilgi için:

www.akbankkisafilmfestivali.com ve www.akbanksanat.com adreslerini ziyaret edebilirsiniz.